Mé plány do budoucna

17. června 2018 v 23:26 | Katarina |  Zamyšlená
Před dvěma týdny jsem sestře pomáhala třídit staré papíry z psacího stolu a narazila jsem na pracovní list, který vyplňovali ve škole: "Jak si představuješ svoji budoucnost?"

Žáci měli odpovídat na otázky typu: "Jak si plánuješ svoji budoucnost? Kde se vidíš za 1 rok, 5 let, 10 let,...? Čeho chceš v životě dokázat?

Překvapivě měla sestra celý papír z obou stran hustě popsaný. Kroutila jsem na tím hlavou.
Vždyť já ani nevím, co si dám k snídani druhý den To vážně mají všichni všechno takhle do detailů naplánované?

Nejspíš to tak vážně bude. Hlavně u žen. Co si pamatuji, většina mých známých má už vše od dětství naplánované - kde budou pracovat, jak bude vypadat jejich budoucí manžel - kdy a jak se s ním poznají, kdy a kde se vdají, jaké budou mít svatební šaty, kde budou bydlet, kdy budou mít děti, kolik jich bude a jak se budou jmenovat...

A musím říct, že většina si vše úspěšně a dokonce i včas plní.

A když vidím jaké je téma týdne, tak si říkám, že bych mohla taky zkusit si trochu naplánovat svou budoucnost. Třeba takový seznam věcí, co bych chtěla jednou zvládnout.


Věci, co chci stihnout do půl roku:

- začít zase cvičit a zhubnout
- víc si věřit a přestat si brát všechno osobně
- naučit se hrát na ukulele (Mám ho už od Vánoc a zatím je to bída. Chtělo by to víc cvičit)
- začít se učit pořádně kreslit (Ty roky, co jsem skoro nevzala tužku do ruky jsou hodně znát)
- doplést si šálu (Protože než jí stačím dodělat, přestane se mi ta barva. Takhle mám rozpletenou už čtvrtou)
- najít si lepší práci (Tento bod je zásadní hned pro několik dalších plánů. Potřebuji práci, která mě bude bavit a kde budu mít aspoň trochu slušnou mzdu, protože teď je to vážně bída)
- vybrat si školu (Momentálně bych se asi chtěla znovu vrátit do školy. Potřebuji najít obor, který se mi bude líbit a k něčemu bude, půjde studovat dálkově bez dojížděné přes půlku republiky. A samozřejmostí je školné, které mě nezrujnuje. Docela oříšek...)
- koupit si nový mobil (Teď mám starý kepl po sestře, ten můj je už přes rok kaput a já nejsem schopná si vybrat nový)

Věci, co chci stihnout do 1 roku:

- splnit si jedno své velké životní přání (Předtím se však musím dostat do kondice a také na to našetřit. Představa, že příští léto nebudu muset jen přežívat, ale konečně si ho pořádně užiju, je hodně lákavé)
- pořídit si první tetování (Pořád čekám na vhodnou příležitost, ke které si ho pořídit a předchozí bod je naprosto ideální)
- zlepšit si angličtinu a učit se znovu německy
- vrátit se do školy (Pokud si nějakou školu vyberu a našetřím na školné...)
- vytvořit knihu omalovánek (Pro děti i dospělé. Pořád říkám, že bych to taky klidně zvládla. No, uvidíme. Zatím jen nějaký e-book)
- koupit si grafický tablet (Vždycky jsem se chtěla naučit tvořit digitální kresby)
- projet se na koni
- jít na rande (Ano, vážně jsem takový zoufalec, že si musím napsat i tohle do seznamu. Bohužel, příroda mi žádnou krásu nenadělila. Nejsem ani obyčejně hezká, natož nějak přitažlivá. A povahou jsem také dosti zvláštní tvor. Takže pokud se najde někdo, kdo o mě projeví alespoň minimální zájem, následuje oslava ve stylu "volejte sláva a 3 dny se radujte")

Věci, co chci stihnout do 3 let:

- vidět UFO (Pár paranormálních zážitků už mám za sebou, ale tenhle mi stále chybí. Stačí jen ho vidět prolétnou, o setkání tváří v tvář nebo rektální sondu fakt nestojím Smějící se )
- pořídit si znovu potkany
- napsat knížku (Nápadů mám spoustu, ale zatím se nenašel nikdo, kdo by to sepsal. Holt nejsou lidi Smějící se )
- vyrábět a prodávat vlastnoručně vyrobené šperky a další ozdoby
- prodat první kresbu/malbu (Když se předtím nenaučím pořádně kreslit a malovat, tak se dám asi na moderní umění)
- najít spřízněnou duši (Tomu bude nejspíš předcházet sestavení vlastní rakety a průzkum galaxie za učelem nalezení stejného živočišného druhu jako jsem já)

Věci, co chci stihnout do 5 let:

- naučit se znakovou řeč
- naučit se střílet - z pistole i luku (Protože chci nosit kolty proklatě nízko a sestřelit někomu jablko z hlavy. Nějaký dobrovolník?)
- setkat se s Jaroslavem Duškem
- uspořádat vlastní výstavu (Po tomhle toužím už od chvíle, kdy jsem byla poprvé v galerii. I kdybych byla jediná, kdo se pak přijde na mé výtvory podívat a vše musela zaplatit a zařídit. Prostě jen pro ten pocit...)
- vydat první knížku (Nejspíš na vlastní náklady nebo jako e-book. Který odvážlivec mi chce dělat korekturu? Nic pro slabé povahy!)

Věci, co chci stihnout do 10 let:

- vdát se a společně se svou drahou polovičkou spokojeně žít ve vlastním domku s velkou zahradou a spoustou zvířátek (Ano, děti mít nechci. To pro mě prostě není)
- úspěšně podnikat
- (spolu)vlastnit nebo významně podporovat útulek pro opuštěná zvířata (nejen pro psy a kočky)
- pohladit si a krmit tučňáky
- pozorovat velryby
- potápět se a vidět korálový útes
- pozorovat polární záři
- hledat skřítky v Irsku, vyfotit Nessie ve Skotsku, jít po stopách Bilba a Froda na Novém Zélandu, hledat cestu do středu Země na Islandu

Před nedávnem mě upoutal citát: "Kdybych měl cíl a dosáhl ho, mrzelo by mě, že už nemám co dál objevovat." Takže si naplánuji i něco, co si možná nikdy nesplním. Můžu o tom však snít a doufat, že třeba jednoho dne...
- najít a vykopat kostru dinosaura
- mít svůj vlastní Jurský park s opravdovými živými dinosaury
- letět do vesmíru
- navěky spolu s bandou z Červeného trpaslíka cestovat časem i prostorem

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama